Hamid Zerrabizade liderliğindeki bir ekip tarafından titizlikle hazırlanmış ve tüm verileri geliştiricilere açılmış en iyi online Kur’an-ı Kerim uygulamasıdır.

Ayetlerin Arapça asılları ile birlikte pek çok dilde meal içeren uygulama ayarları soldaki menüden yapılabilir.

Search bölümünde herhangi bir kelime veya kelime kökü aratabilir, Browse bölümünde sırasıyla sure, ayet, cüz ve sayfa seçimi yapabilirsiniz.

Recitation bölümünde istediğiniz imamı seçip dinleyebilir, istediğiniz sure, ayet veya sayfayı okutabilir, dinleme hızı ve tekrar sayısını değiştirebilirsiniz.

Translation bölümünde istediğiniz dildeki meali seçebilir, sabit çeviri kutusunda (Fixed translation box) veya mouse ile ayet üzerine geldiğinizde (Translate on mouse over) gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Quran bölümünde ayetlerin gösterim biçimlerini, son olarak Display Options bölümünde yazı tipi ve boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Geliştiricilere ilettiğimiz mesajda uygulamayı Türkçe’ye çevirmeye gönüllü olduğumuz bildirdik. Olumlu yanıt alırsak seve seve katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağız.

Diğer uygulamalar için lütfen Blog sayfasını ziyaret edin.

Benzer uygulamalar paylaşmamız için lütfen bizimle iletişim kurun

Yukarıdaki sayfayı boş görüyorsanız, kullandığınız tarayıcı içeriği bloke etmiş olabilir. Adres çubuğundan ilgili güvenlik uyarısını açarsanız uygulamaya erişebilirsiniz ya da doğrudan Tanzil.Net adresine gidebilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Share This
Call Now ButtonHemen Arayın | Call Now